Очарование за Коневъдство

Техническото съхранение или достъп, които се използват изключително за анонимни статистически цели. Без съдебна призовка, доброволно изпълнение от страна на Вашия доставчик на интернет услуги или допълнителни записи от трета страна, информацията, съхранявана или извличана само за тази цел, обикновено не може да се използва за идентифицирането Ви.

Шарановите стопанства се заселват главно шаран, бял амур, бял и пъстър толстолоб и др.

Конете са част от историята и традициите на България, но не са сред приоритетните животновъдства, които имат право на подпомагане по Програмата за развитие на селските райони през новия програмен период.

You might be employing a browser that won't supported by Fb, so we have redirected you to a simpler version to provide you with the best knowledge.

Концентрирани в Североизточна България преди, днес тежковозните коне, представени от Българския тежково-зен, Белгийския, Рейнския и Першеронския кон са породи, обитаващи главно Рило-Родопския масив.

Заради спецификата на отглеждане са обособяват три отраслови звена, към които се групират различни типове стопанства.

В конна база “Тракиец” всеки желаещ може от отблизо да се запознае с тази порода.

You are utilizing a browser that won't supported Коневъдство by Facebook, so we have redirected you to definitely a simpler Model to provide you with the best encounter.

Професионални сдружения и организации – Съюз на птицевъдите в България

Коневъдство – първа степен на професионална квалификация. Обучението е свързано с усвояване на методите за отглеждане и развъждане на коне.

Съвсем различно е коневъдството в България след Осво­бождението. Всички доброкачествени коне, развъждани с цел да бъде снабдявана турската армия, били откарани в Турция, а влиянието на жребците от този тип върху масовото коневъд-ство преди това е било твърде ограничено. Новите социални, икономически и политически условия наложили внос на коне от различни породи, с по-добри качества, предимно от Евро­па.

Породата е създадена е чрез кръстосване на местни подобрени, арабски, англоарабски и полукръвни кобили с арабски, англоарабски и полукръвни жребци, а по-късно главно с жребци от породата Гидран. Плевенските коне притежават добри стопански качества и много добри способности за спортните дисциплини висша езда и прескачане с препятствия, за което голям принос има използването на жребци от Чистокръвна английска порода на по-късен етап от развъждането.

Популациите от двете породи са малки, но с много високо качество. Жребецът Мефистофел е признат за еталон на породата от Международната асоциация за развъждане на Шагия.

Каракачанският кон е характерен за планинските райони и популацията му е концентрирана главно в Стара планина, Родопите, Рила и Пирин.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Очарование за Коневъдство”

Leave a Reply

Gravatar